viernes, 2 de octubre de 2009

"Festa al cel 2009" Festival Aéreo de Barcelona.

Participación Ejército del Aire en rojo.

SÁBADO/Dissabte 3
Inici del Festival 12h45m

12h45: Formació Dos avions HA-220 Super Saeta
13h01: Salt BASE Atleta Red Bull (Ueli Gegenschatz)
13h04: Salto PAPEA (1ª rotación)
13h11: Acrobàcia Extra 300L SEAT amb François Lèvot, 3er classificat mundials acrobàcia
13h17: Salto PAPEA (2ª rotación)
13h22: Vueling Airbus 320
13h30: Vol avions històrics de transport, commemoració 90è anniversari aviació comercial a Barcelona (Antonov 2, Douglas DC-3, Junkers 52)
13h36: Vol avions històrics Fundació Parc Aeronàutic de Catalunya (MBB S223 Flamingo, Zlin Z-326 Trener Master, Zlin Z-526 Akrobat, dos Bückers Jungmann, i un North American T-6)
13h59: Breitling DC3
14h04: Breitling Jet Team (7 x Entrenadors L-39 Albatros)
14h33: Patrulla Culebra (2 x Sukhoi 26M)
14h50: Salt Paracaigudista ales Ueli Gegenschatz + Joulian B.
14h54: Exhibició avions extició d'incendis Air Tractor AT802F FireBoss
14h59: Patrulla ASPA
15h23: Primera Sessió Classificatòria Red Bull Air Race
16h20: Exhibició Avió Segona Guerra Mundial F4U-4 Corsair
16h25: Acrobàcia Extra 330SC Renaud Ecalle, pilot de l’Armée de l’Air francesa, campió del món d'acrobàcia
16h36: Acrobàcia Helicòpter BO-105 Red Bull
16h45: Segona Sessió Classificatòria Red Bull Air Race
17h40: Exhibició Alphajet Armée de l’Air
17h48: Exhibició Harrier AV8B Armada

Final del Festival 17h53


DOMINGO/Diumenge 4
Inici del Festival 12h43m

12h43: Formació Dos avions HA-220 Super Saeta
13h01: Salt BASE Atleta Red Bull (Ueli Gegenschatz)
13h04: Salto PAPEA (1ª rotación)
13h12: Acrobàcia Extra 300L SEAT amb François Lèvot, 3er classificat mundials acrobàcia
13h19: Salto PAPEA (2ª rotación)
13h24: Spanair Airbus 320
13h29: Vol avions històrics de transport, commemoració 90è anniversari aviació comercial a Barcelona (Antonov 2, Douglas DC-3, Junkers 52)
13h49: Exhibició Avió Segona Guerra Mundial F4U-4 Corsair
14h03: Salt Paracaigudista ales Ueli Gegenschatz + Joulian B.
14h07: Exhibició avions extició d'incendis Air Tractor AT802F FireBoss
14h12: Exhibició Harrier AV8B Armada
14h23: Primera sessió Gran Final Red Bull Air Race
14h52: Breitling DC3
14h57: Breitling Jet Team (7 x Entrenadors L-39 Albatros)
15h30: Segona sessió Gran Final Red Bull Air Race
16h07: Tercera sessió Gran Final Red Bull Air Race
16h34: Acrobàcia Helicòpter BO-105 Red Bull
16h44: Darrera sessió Red Bull Air Race (Final 4)
16h59: Exhibició Alphajet Armée de l’Air
17h07: Patrulla Culebra (2 x Sukhoi 26M)
17h14: Vol avions històrics Fundació Parc Aeronàutic de Catalunya (MBB S223 Flamingo, Zlin Z-326 Trener Master, Zlin Z-526 Akrobat, dos Bückers Jungmann, i un North American T-6)
17h21: Acrobàcia Extra 330SC Renaud Ecalle, pilot de l’Armée de l’Air francesa, campió del món d'acrobàcia
17h35: Patrulla ASPA

Final del Festival 17h53

Mapa del festival AQUÍ.

A DISFRUTAAAAR !


*a otra cosa mariposa...

No hay comentarios:

Publicar un comentario en la entrada